Eveniment important pentru Șantierul Naval ATG Giurgiu

În această dimineață, la Șantierul Naval ATG Giurgiu, a avut loc un eveniment important și anume, amplasarea chilei pentru o navă ce constituie încă o premieră pentru navaliștii giurgiuveni, este vorba despre rMCMV4.
La eveniment au participat și primarul municipiului Giurgiu Adrian Angelescu, alături de viceprimarul Marian Damian, un grup de reprezentanți ai marinei militare din Olanda și Belgia, Naval Group și Kership.
”Această etapă reprezintă un pas important în construcția navei, deoarece este începutul asamblării propriu-zise a platformei(…) ”, a declarat în cadrul ceremoniei, directorul general al Shipyard ATG Giurgiu, Michel Le Bouëdec – CEO Piriou ATG Romania.

Ultima modificare: 19.07.2023 – 20:40 de către Administrator

Anteriorul Lucrările de infrastructură progresează și pe coridorul estic al municipiului Giurgiu